a

Konaklama

Dağ tepe aşmak zorunda değilsiniz. Hemen Urla girişinde, Zeytinalanı’ndayız. Durakta inip 10 dk yürüme mesafesinde hiç ummadığınız bir yerdeyiz. Şehirden kopuşun tam sınırı. Öyle havuzumuz, konforlu bahçemiz, süper eksantrik süslemelerimiz yok. Süpersonik teknolojimiz de yok.

Çiftlikte talebe göre gönüllü, yarı gönüllü ve konuk olarak bulunabilirsiniz.

Konuklar için

Ekin İzi Doğal Yaşam Çiftliği 12 dönüm arazi üzerine kurulu, en fazla 10 kişilik yatak kapasitesiyle şifa kaynağı ekinezya çiçeklerini önüne katmış meyve bahçesi ve mevsimlik bostanı ile doğal yaşamın gündelik halini sunuyor.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Kamp

Konuk olarak gelmek isteyen misafirlerimize meyve bahçesinde kamp kurma (Talebe göre çadır temin edilir.) imkanı sunmaktayız.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Gönülüler/Yarı Gönüllüler

Gönüllülerimize konaklama ve temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle kendilerinden günde en az 4 saat çiftlik işlerine en az 5 gün boyunca yardımcı olmalarını beklemekteyiz. Gönüllülerimizin yardımcı olacakları işler mevsime göre değişiklik göstermektedir.
Yarı gönüllü sistemimizde gün sınırlaması olmaksızın günde en az 2 saat çiftlik işlerine yardımcı olmaları beklenirken bu süreci doğal yaşam deneyimleri ile tamamlamaları beklenmektedir.
Çiftlikte mevsime ve koşullara uygun olarak gerçekleşen işler; tohum ekme, fideleme,hasat, çapa yapma, budama, ot toplama, bahçe temizliği, duvar-çit boyama, badana, taş toplama, odun kesme, kümes temizliği, tadilat vb…dir.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Organizasyon

Çeşitli gruplar, okul kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, atölye çalışmaları, eğitim programları için iletişime geçiniz.
Çiftlikte çeşitli alanlarda en az 10 kişilik kontenjanlar ile atölye çalışmaları düzenlenmektedir.

Takipte kalınız 😉